pngschuur

De beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen: dingen die je moet weten

Inhoud:
  Voeg een koptekst toe om te beginnen met het genereren van de inhoudsopgave

  Wist je dat weten de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen zal bijdragen aan het succes van je avontuur?

  De Kilimanjaro ligt vlakbij de evenaar. Deze regio kent dus geen extreme winter- en zomeromstandigheden. Gezien deze situaties, de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen zijn de warmste en droogste maanden.

  Hoewel je de Kilimanjaro op elk moment kunt beklimmen, gaat het hier vooral om veiligheid. De risico's verbonden aan klimmen zijn groot als de weersomstandigheden slecht zijn. De effecten van slechte weersomstandigheden, zoals regen, modder en sneeuw, kunnen overweldigend zijn voor uw lichaam.

  Als gevolg hiervan verkleint het uw kansen om te slagen bij het bereiken van de top van de Kilimanjaro. Evenzo neemt de kans op een succesvolle top aanzienlijk toe bij gunstig weer.

  Raadpleeg de uitgebreide informatie hieronder voor meer informatie over de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen.

  De beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen: alles wat je moet weten

  De beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen

  Als je de beste uitzicht van je trektocht is het ideaal om de beste tijd te kiezen om de Kilimanjaro te beklimmen. Trekkers kunnen genieten van het uitzicht op de Kilimanjaro tijdens de twee droogste seizoenen - één van december tot begin maart, terwijl de andere van eind juni tot eind oktober is.

  Deze maanden zijn de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen, omdat je dan het beste weer en de veiligste omstandigheden krijgt om de Dak van Afrika. Trektochten tijdens het regenseizoen hebben de kans op sneeuw en ijs op de hogere hellingen, wat leidt tot modderige bergomstandigheden.

  Het is dus altijd de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen tijdens het droogste seizoen. Om u te helpen uw opties te zien, hebben we een tabel gemaakt met de maand, het seizoen, het verkeer en de aanbevelingen.

  Grafiek introductie

  Maand Seizoen Verkeer Weer Lucht Paden Aanbeveling
  JANUARI Hoog Hoog Weinig tot geen neerslag Zonnig bewolkt Droog Aanbevolen
  FEBRUARI Hoog Hoog Geen regen Zonnig bewolkt Droog Aanbevolen
  MAART Laag Laag Korte regenval Bewolkt Erg nat, modderig en besneeuwd Het beste te vermijden, geen verkeer
  APRIL Laag Laag Lange regenval Bewolkt Erg nat, modderig en besneeuwd Het beste te vermijden, geen verkeer
  KUNNEN Laag Laag Korte regenval Bewolkt Erg nat, modderig en besneeuwd Het beste te vermijden, geen verkeer
  JUNI Hoogtepunt Hoog Geen regen Zonnig bewolkt Droog Sterk aanbevolen
  JULI Hoogtepunt Hoog Geen regen Zonnig Droog Sterk aanbevolen
  AUGUSTUS Hoogtepunt Hoog Geen regen Zonnig Droog Sterk aanbevolen
  SEPTEMBER Hoogtepunt Hoog Geen regen Zonnig Droog Sterk aanbevolen
  OKTOBER Hoogtepunt Hoog Geen regen Zonnig Droog Sterk aanbevolen
  NOVEMBER Hoog Medium Weinig tot geen neerslag Zonnig bewolkt Nat en modderig Aanbevolen
  DECEMBER Hoog Medium Weinig tot geen neerslag Zonnig bewolkt Nat en modderig Aanbevolen

  Hoewel het mogelijk is om de Kilimanjaro het hele jaar door te beklimmen, is de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen in de tijd van minder neerslag. Zo heb je het beste uitzicht op de berg en je slaagkans ligt waarschijnlijk veel hoger.

  Zoals je op de tabel kunt zien, is de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen van begin december tot februari, maar begin maart is ook voldoende. Bovendien zijn eind juni tot eind oktober ook de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen, aangezien dit de droogste maanden zijn en het beste schouwspel van de berg bieden.

  Houd er echter rekening mee dat deze maanden ook de drukste zijn (hoogseizoen). We plannen onze groeps- en privéklimmen dienovereenkomstig, zorgen voor een veilige en succesvolle klim naar de top.

  De beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen: de beste trekkingmaanden

  Attracties in Tanzania

  Zoals hierboven vermeld, is de Kilimanjaro het hele jaar door te beklimmen. Voor veiligheid en succes is het echter het beste om de beste trekkingmaanden te kiezen. Op deze manier heb je een veel grotere kans op een geslaagde top

  Daarom hebben we een lijst gemaakt van de maanden die worden beschouwd als de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen, samen met de ongunstige maanden.

  Kilimanjaro beklimmen In januari en februari

  Tanzania - Kilimanajro januari februari - de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen: dingen die je moet weten

  Januari en februari zijn de warmste en droogste maanden op de Kilimanjaro. Het is dan ook geen verrassing dat deze twee maanden populair zijn onder de trekkers.

  Deze maanden bieden de hele dag een heldere, zonnige lucht, maar het kan 's middags bewolkt worden met weinig tot geen regen.

  Kilimanjaro beklimming in maart, april en mei

  Tanzania - Kilimanjaro maart april mei - de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen: dingen die je moet weten

  Maart, april en mei zijn de drie lange regenmaanden in Tanzania. We raden onze klanten deze maanden niet aan, omdat de bergpaden erg nat, modderig en zelfs besneeuwd kunnen zijn.

  Trekking tijdens deze maanden zal u beroven van het spectaculaire uitzicht op de berg en geweldige fotomomenten. Aan de andere kant: u vermijdt grote drukte als u ervoor kiest om tijdens deze maanden te klimmen.

  Sommige mensen houden echter van de gedachte om de Kilimanjaro te beklimmen als de top met sneeuw bedekt is. Dit kan geweldig zijn voor die trekkers die een extra uitdaging tijdens hun klimavontuur in de Kilimanjaro.

  Kilimanjaro beklimming In juni

  Tanzania - Kilimanjaro in juni - de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen: dingen die je moet weten

  Juni is de verschuiving van het regenseizoen naar het droge seizoen. Deze maand is dus meestal veel droger in vergelijking met maart, april en mei. Het is echter nog steeds het beste om je voor te bereiden op koude temperaturen.

  Wolken worden nog steeds bewolkt, wat betekent dat je misschien niet de uitzonderlijk uitzicht begin juni. Tegen het midden tot eind juni tot oktober wordt u echter begroet door een spectaculair uitzicht op de Kilimanjaro.

  Kilimanjaro beklimmen In juli, augustus, september en oktober

  Tanzania - Kilimanjaro in juli augustus september oktober - de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen: dingen die je moet weten

  In het algemeen hebben juli tot oktober koudere maar drogere omstandigheden in vergelijking met de afgelopen maanden. Hoewel er kans op regen kan zijn, met name in het regenwoud en de heidegebieden, valt er weinig neerslag en komt het niet vaak voor.

  Droog blijven tijdens de trek geeft je het meest comfortabele en comfortabele gevoel heerlijke ervaring algemeen. Bovendien biedt een trektocht tijdens deze maanden geweldige fotomomenten, aangezien de lucht helder is en de uitzichten panoramisch zijn.

  Het enige nadeel van deze maanden is dat het hoogseizoen is. Met andere woorden, deze maanden zijn het drukst.

  Maar u kunt dit als een gelegenheid aangrijpen om met andere groepen op de campings te praten. Zo stimuleer je elkaar om met succes de top van de Kilimanjaro te beklimmen.

  Kilimanjaro beklimming in november

  Tanzania - Kilimanjaro november - de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen: dingen die je moet weten

  De maand november begint het korte regenseizoen in Tanzania dat doorgaat tot begin december. Verwacht regenachtige middagen maar heldere ochtendluchten en avonden.

  Deze maand is geen ideale maand om te klimmen, aangezien de paden op de Kilimanjaro in deze tijd doorgaans nat, modderig en erg glad zijn.

  Kilimanjaro beklimming In december

  Tanzania - Kilimanjaro in december - de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen: dingen die je moet weten

  December maakt nog steeds deel uit van het korte regenseizoen. Veel trekkers genieten echter nog steeds van deze maand, vooral aan het einde van de maand.

  De beklimming van de volle maan op de Kilimanjaro

  Tanzania - beklim de kilimanjaro volle maan - de beste tijd om de kilimanjaro te beklimmen: dingen die je moet weten

  Een andere populaire tijd om de Kilimanjaro te beklimmen is tijdens de volle maan. Veel trekkers worden tijdens de volle maan op schaal aangetrokken vanwege het adembenemende uitzicht dat ze overdag en 's nachts krijgen.

  Het adembenemende uitzicht op de gletsjers die worden verlicht door de heldere maan is zeker een spektakel dat iedereen graag zou zien. Een ander voordeel van wandelen in deze periode is dat het maanlicht uw zichtbaarheid verbetert, vooral tijdens de laatste beklimming naar Uhuru Peak.

  Als je de top wilt beklimmen tijdens volle maan, is het ideaal om je zevendaagse klim vijf dagen voor de datum van volle maan te beginnen en zes dagen voor de datum van volle maan voor een achtdaagse klim.

  MAAND (JAAR) 2022 (JAAR) 2023
  JANUARI 28e 18e
  FEBRUARI 27e 16e
  MAART 28e 18e
  APRIL 27e 16e
  KUNNEN 26e 16e
  JUNI 24e 14e
  JULI 24e 13e
  AUGUSTUS 22e 12e
  SEPTEMBER 21e 10e
  OKTOBER 20e 9e
  NOVEMBER 19e 8e
  DECEMBER 19e 8e

  Als je niet de voorkeur geeft aan een drukke beklimming, is het ideaal om datums met volle maan te vermijden, aangezien deze datums meestal vol zitten met trekkers. Maar het kan geen kwaad om met andere trekkers mee te gaan en te genieten van het uitzicht op de glinsterende gletsjers bij het heldere maanlicht.

  Beklim de Kilimanjaro zo snel mogelijk

  Tanzania - kies de Kilimanjaro zo snel mogelijk - de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen: dingen die je moet weten

  Het beklimmen van de Kilimanjaro is een unieke ervaring. Ondanks de nabijheid van de evenaar is de berg bedekt met ijs.

  Bovendien bestaan de gletsjers al meer dan 11.000 jaar en zijn ze meer dan 90 meter diep en strekken ze zich tot 2000 meter uit vanaf de bergtop. Door het effect van de opwarming van de aarde lost het ijs echter in een alarmerend tempo op.

  In werkelijkheid, volgens wetenschappers, zal de ijskap van de Kilimanjaro naar verwachting in 2050 volledig verdwenen zijn. Dus als u van plan bent de Kilimanjaro te beklimmen, kunt u dit het beste zo snel mogelijk doen. Op deze manier krijg je de kans om getuige te zijn van de prachtige en iconische ijskap van de hoogste vrijstaande berg ter wereld.

  Verandert het weer op de Kilimanjaro

  Tanzania - verandert het weer in de Kilimanjaro - de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen: dingen die je moet weten

  Ja, het weer in de Kilimanjaro verandert elke dag. Het kan in slechts één dag variëren van warm tot koud en er zijn aanzienlijke temperatuurschommelingen van seizoen tot seizoen.

  Hoewel de beste tijd om de Kilimanjaro te beklimmen tijdens het droge seizoen is, kun je er toch voor kiezen om de berg te beklimmen tijdens het regen- en sneeuwseizoen. Je moet echter klaar zijn voor een veel gecompliceerdere en gevaarlijkere klim.

  Conclusie: Wanneer raden we aan om de Kilimanjaro te beklimmen

  Wij aanbevelen het beklimmen van de Kilimanjaro, vooral in de maanden van januari tot februari. Deze maanden zijn de droogste in de Kilimanjaro en bieden je de beste uitzichten en veel perfecte foto's. Bekijk onze blog over de paklijst waar we analyseren wat je moet meenemen om de top te bereiken.

  Verder, December tot half maart en half juni tot eind oktober zijn ook de beste tijden om de berg te beklimmen.

  Als je eenmaal hebt besloten in welke maand je de machtige berg Kilimanjaro wilt beklimmen, raden we je aan om in te stappen contact met ons team van professionals. Ons team van bergbeklimmers beklimt al tientallen jaren de Kilimanjaro en kan u helpen bij het professioneel plannen van de meest opwindende top van uw leven. We zien je op de berg!

  Musaddiq Gulamhussein - Eigenaar - Easy Travel Tanzania

  Over de auteur: Musaddiq

  Maak kennis met Musaddiq Gulamhussein, eigenaar van Easy Travel Tanzania, een reisorganisatie die al meer dan 35 jaar levensveranderende safari-ervaringen creëert. Musaddiq heeft Tanzania verkend en een diep begrip van de lokale culturen en tradities ontwikkeld. Volg zijn reis en krijg inzicht in de Afrikaanse Safari-ervaring via de sociale media en blog van Easy Travel.

  Neem contact op

  Lees meer van dit soort blogs:

  Heb je vragen? We zijn hier om te helpen!

  Waarom niet chatten met een expert?

  Neem contact op met onze expert om uw Dream Tanzania Tour te plannen

  Of WhatsApp ons op +255 754 400 141