Overzicht:
  Voeg een koptekst toe om te beginnen met het genereren van de inhoudsopgave

  Arusha de schoonste stad van Tanzania maken

  4 minuten lezen
  touroperator
  easy travel wereldmilieudag Easy Travel Tanzania

  Ter viering van Wereld Milieu Dag, 5 juni 2018, Easy Travel stelde zich niet alleen voor om van Arusha de schoonste stad van Tanzania te maken, ze doen er ook alles aan om het voor elkaar te krijgen. Op deze dag kwamen Easy Travel en de wereld samen om massaal bewustzijn te creëren en Wereldmilieudag te vieren.

  Wat is Wereldmilieudag?

  Arusha

  Sinds 1974 organiseren de Verenigde Naties Wereldmilieudag om zich te concentreren op wereldwijd overeengekomen instandhoudingsmaatregelen tot een uniforme uitdaging voor onze commons: lucht, water en land. Momenteel vieren meer dan 100 landen deze dag elk jaar, en teams mobiliseren zich over de hele wereld om een bepaald probleem aan te pakken.

  Het nummer van dit jaar? Plasticvervuiling tegengaan.

  Waarom focussen op plastic in Arusha?

  Tanzania - easy travel world environment day 5 1024x680 1 - van Arusha de schoonste stad van Tanzania maken

  Plasticvervuiling komt te vaak terecht in rivieren die naar onze oceanen spoelen, met veel negatieve gevolgen. Ja, we weten het: statistieken kunnen verlammend werken. Met name plasticgegevens zijn verbluffend, dus we zullen het beperken tot vijf belangrijke feiten over plasticvervuiling wereldwijd om u op de hoogte te houden:

  1. 8 miljard ton.Er is onlangs een baanbrekende studie verschenen om al het plastic te meten dat tot nu toe in onze wereld bestaat. De resultaten waren verbluffend. Sinds de introductie in de jaren vijftig is er meer dan 8 miljard ton (dat is 9 miljard Amerikaanse ton) nieuw plastic geproduceerd. Wauw. (Bron)

  2. Meest voorkomende kunststof? Flessen. Alleen al in 2016 werden wereldwijd bijna 500 miljard plastic flessen verkocht. Reken maar uit, en dat zijn een miljoen flessen die elke minuut over de hele wereld worden gekocht. (Bron)

  3. 500 miljoen rietjes (per dag). In de VS worden dagelijks een half miljard rietjes gebruikt, genoeg om twee keer de wereld rond te reizen in rietjes. (Bron)

  4. Meer plastic dan sterren. Momenteel is er meer microplastic in onze oceanen dan sterren in de Melkweg. Zo erg is het. (Bron)

  5. Meer plastic dan vis. Als we plastic blijven gebruiken zoals we nu doen, zal er tegen 2050 pond voor pond meer plastic in onze oceanen zijn dan vis. (Bron)

  Easy Travel onderneemt actie

  Wereldwijde milieuproblemen vereisen wereldwijde actie, dus om Wereldmilieudag te vieren, nam Easy Travel het voortouw bij het opruimen van plastic in de safarihoofdstad van de wereld, Arusha - het leiden van een van Tanzania's grootste inspanningen op het gebied van het opruimen van plastic afval.

  Op zondag 3 juni 2018 brachten 100 Easy Travel-medewerkers de hele dag door in Mbauda Street, de drukste straat van Arusha, om de plasticvervuiling tegen te gaan. De groep van 100 medewerkers, die voornamelijk als dragers en gidsen op de Kilimanjaro werken, slaagde erin om 4 vrachtwagenladingen te vullen met plastic afval.

  In totaal zamelde het team 74.631 plastic zakken en 16.206 plastic flessen in

  Tanzania - easy travel world environment day 3 1024x682 1 - van Arusha de schoonste stad van Tanzania maken

  “Het was een geweldige dag!” zei Musaddiq Gulamhussein, eigenaar van Easy Travel. "Ons team kon de hoeveelheid plastic die we in zo'n korte tijd hadden ingezameld niet geloven."

  Voorafgaand aan de monumentale schoonmaak heeft Easy Travel alle 100 personeelsleden getraind in de grotere kwesties van afvalbeheer en plasticvervuiling. Met hun training over wereldwijde plasticvervuiling en een focus op lokale Tanzaniaanse consumptie, hebben de Easy Travel-medewerkers de grotere gemeenschap actief betrokken en voorgelicht over de effecten van plasticgebruik op het milieu en hoe ze hun plasticgebruik kunnen verminderen.

  Na afloop ontvingen alle dragers een officieel certificaat voor hun inzet en opleiding

  Tanzania - easy travel world environment day 1024x692 1 - van Arusha de schoonste stad van Tanzania maken

  “Het was een geweldige dag!” zei Musaddiq Gulamhussein, eigenaar van Easy Travel. "Ons team kon de hoeveelheid plastic die we in zo'n korte tijd hadden ingezameld niet geloven."

  Voorafgaand aan de monumentale schoonmaak heeft Easy Travel alle 100 personeelsleden getraind in de grotere kwesties van afvalbeheer en plasticvervuiling. Met hun training over wereldwijde plasticvervuiling en een focus op lokale Tanzaniaanse consumptie, hebben de Easy Travel-medewerkers de grotere gemeenschap actief betrokken en voorgelicht over de effecten van plasticgebruik op het milieu en hoe ze hun plasticgebruik kunnen verminderen.

  "Bescherm mij en ik zal jou beschermen".

  Deze inspanning van Easy Travel was bedoeld om een uniforme boodschap uit te dragen over het stoppen van plasticvervuiling, in overeenstemming met het thema van de Tanzaniaanse regering "Nitunze Nikutunze" Bescherm mij en ik zal jou beschermen.

  "Het personeel begrijpt hoe ernstig dit probleem nu is," zei Gulamhussein, "en ze zijn verheugd om hun families, vrienden, buren en dragers van andere bedrijven te onderwijzen. Ik ben verheugd om zo'n positieve houding te zien ten aanzien van het verslaan van plasticvervuiling."

  “Als onderdeel van de toeristenindustrie hangt ons bestaan af van een bloeiende natuurlijke omgeving. Onze missie is ervoor te zorgen dat we een leidende rol spelen als milieubeheerders. Het is ons Tanzania en onze verantwoordelijkheid. Daarom zeggen we nee tegen plastic en ja tegen de planeet.” Klik hier om het filmpje te zien.

  Easy Travel: Toegewijd aan het milieu

  Tanzania - easy travel world environment day 3 1024x680 1 - van Arusha de schoonste stad van Tanzania maken

  Dit initiatief van Easy Travel volgt op inspanningen eerder dit jaar om dit te vieren Dag van de Aarde 2018. Eigenaars van Easy Travel sloten zich bij hun personeel aan om een van de drukste wegen van Arusha te ontdoen van plastic afval.

  Het komt erop neer?

  De reispakketten van Easy Travel zijn afhankelijk van een schone, functionerende planeet. Door ons milieu schoon en vrij van plastic afval te houden, bevorderen we duurzame manieren van leven in onze gemeenschappen. Easy Travel is van plan om haar rentmeesterschap in de toekomst voort te zetten, om een marktleider te zijn op het gebied van milieuverantwoordelijkheid voor Tanzania en voor de wereld.

  Musaddiq Gulamhussein - Eigenaar - Easy Travel Tanzania

  Over de auteur: Musaddiq

  Maak kennis met Musaddiq Gulamhussein, eigenaar van Easy Travel Tanzania, een reisorganisatie die al meer dan 35 jaar levensveranderende safari-ervaringen creëert. Musaddiq heeft Tanzania verkend en een diep begrip van de lokale culturen en tradities ontwikkeld. Volg zijn reis en krijg inzicht in de Afrikaanse Safari-ervaring via de sociale media en blog van Easy Travel.

  Neem contact op

  Lees meer van dit soort blogs:

  Heeft u vragen? We zijn hier om te helpen!